2012-2013 İLKÖĞRETİM HAFTASI KONUŞMA METNİ / VELİLERE OKUNACAK MEKTUPEkleyen: DersTurkce.COM | Okunma Sayısı: 3069

              Değerli Velilerimiz,

            2012/2013 Eğitim ve öğretim yılı ilk ders zili çaldı. Özlem bitti,koridorlarımızda öğrencilerimizin şen kahkahaları yükseliyor şimdi.Okul,çocuklarımızın geleceklerini şekillendirmeleri adına hayati adımların atıldığı, tatlı hayallerin kurulduğu ve kararların alındığı bir dönemdir.Biz Doğanköy İlköğretim Okulu  idaresi,öğretmenleri ve çalışanları olarak yarınımızın teminatı çocuklarımızın bu dönemlerini en iyi,en güvenli,en başarılı şekilde geçirmeleri için çaba harcıyoruz.

              Biliyoruz ki bir ülke için yapılacak en önemli yatırım insan kaynağına özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırımdır. Zahmetli, büyük sabır ve özveri isteyen bu yatırımı, hedefi daima yükselmek olan toplumlar, asla göz ardı etmezler. Çocuklarımıza kaliteli eğitim imkânları sağladığımız sürece dünya sahnesinde söz sahibi olacak ve değer göreceğiz. Okulların açılmasıyla birlikte artık önümüzdeki günlerde evlatlarımızın eğitim-öğretim meseleleri üzerine yoğunlaşmalıyız.

            Bizler yaz tatilinde de boş durmadık.Okul müdürümüz Süleyman Salihoğlu , öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim -öğretim görebilmesi için çalışmalarına  devam etti.Okulumuz zemin kat,birinci kat,ikinci kat koridorları ve sınıflarımız boyandı.Okul kütüphanemiz baştan sona yenileniyor.Gerek donanımsal gerekse materyal olarak yenilenen kütüphanemizden yalnızca öğrencilerimiz değil tüm belde halkının yaralanabilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Onurlu bir mesleğin temsilcileri olan öğretmenlerimiz, çocuklarımızı ve gençlerimizi ilgi ve kabiliyetlerine göre yetiştirerek onların üreten, düşünen, sorgulayan bireyler olarak hayata atılmaları için büyük bir görev üstlendiler.Gerek geçen yıldan tanıdığınız,çalışmalarına devam eden öğretmenlerimiz gerekse kadromuza yeni katılan arkadaşlarımızla artık daha güçlüyüz. 

            Değerli Veliler,

            Bugün bize emanet ettiğiniz çocuklarınızın sizler için çok değerli olduğunu, onlar için çok büyük fedakârlık yaptığınızı biliyoruz. Evlatlarınıza, asil bir milletin ferdi olarak gurur duymayı; vatanını başarılarıyla yüceltmeyi;büyük düşünmeyi öğretmek için çalıştığımızı biliniz.

Başarıya ulaşma adına anne-babalara birkaç önemli hususu hatırlatmak isteriz.

1)Anne- babalar olarak çocuklarımıza evde huzurlu bir çalışma ortamı hazırlamalıyız. Zira her gün kavga ve gürültünün olduğu bir ortamda, çocuğun başarılı olması çok zordur.

2)Her gün belirli bir saatte yatma ve belirli bir saatte kalkma alışkanlığı kazandırılmalıdır. Televizyon seyretme ve arkadaşlarıyla oyun oynamayı yasaklamak yerine, uygun zamana ve zemine göre planlama yapılmalıdır.

3)Kişisel temizlik gerek öğrencimizin gerekse toplu yaşam alanını paylaşan herkesin sağlığı açısından çok önemlidir.Bu konuya hassasiyet gösterelim.

4)Özellikle sabahları iyi bir kahvaltı yaptırarak çocuklarımızı okula gönderelim. Mümkün olduğunca güler yüzle ve zamanında onları okula  uğurlayalım.

5)Unutmayalım ki anne ve babanın göstereceği sevgi, sabır ve hoşgörü onlar için en önemli gıdadır.Başarısında da başarısızlığında da bunu unutmayalım.

6)Okul sonrası eve gelince, sıkmadan ve sorguya çekiliyorum hissini vermeden, “Bu gün  okul nasıl geçti?” diyerek kısa bir sohbet yapmaya gayret edelim.Onu önemsendiğimizi hissettirelim.

7)Mümkün oldukça okul öğretmenleriyle görüşüp işbirliği içerisinde olalım. Unutmayalım ki dünyanın en zor işlerinden birisi belki de birincisi insan yetiştirmektir.Öğrencimizle veya okulla ilgili sorunlarınızı mutlaka bizimle paylaşın.Ortak bir görüş ve davranış içinde olmamız öğrencilerimizin lehine olacaktır.

Çocuklarımız geleceğimizin güvencesidir.Onları geleceğe hazırlarken birlikte hareket edelim.

            Bu duygu ve düşüncelerle, 2011-2012 eğitim-öğretim yılı heyecanını sizlerle

paylaşıyor,bu bağlamda; desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ve devamlı yanımızda olan

velilerimize sevgi ve saygılarımızı sunuyor,başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmeyi temenni ediyoruz.

 
Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece dersturkce.com'a aittir. Sitemizde yer alan dosya ve içeriklerin telif hakları dosya ve içerik gönderenlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Telif hakkına sahip olan dosyaları lütfen iletişim bölümünden bize bildiriniz. Dosya 72 saat içerisinde siteden kaldırılır.Telif Hakkı Hakkında|Editör, ziyaretçi ya da üyelerimiz tarafından eklenen hiç bir içerikten dersturkce.com sorumlu değildir.İLETİŞİM:dersturkcem@gmail.com
Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.