2012-2013 İlköğretim Haftası Okul Müdürü Konuşma MetniEkleyen: DersTurkce.COM | Okunma Sayısı: 5274

Değerli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler ve saygıdeğer veliler,

      Yeni bir Eğitim ve Öğretim yılına daha başlamanın coşkusu ve heyecanı içindeyiz. İlkeleri ve Devrimleriyle Cumhuriyetimize ve eğitim sistemimize yol gösteren Atatürk’ün izinde sürdürülecek laik, demokratik ve çağdaş bir eğitim sistemine büyük ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde İlköğretim haftası nedeniyle, tüm çocuklarımıza sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.

      Ülke kalkınmasının temeli ilköğretimdir. Çağdaş uygarlık düzeyine erişmek bilgi ile olur. Bize yaşam boyu gerekli olacak bilgi ve becerilerin temeli ise okulda atılmaktadır. İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellik, aklı ve zekasıdır. Fakat akıl, kendiliğinden gelişemez. Aklı geliştiren, kullanılmasını öğreten, bilgilerle zenginleştiren okuldur. Çünkü okul, bir eğitim ve öğretim yuvasıdır, insanın yetiştirildiği yerdir.Ayrıca okul, sizlere çeşitli bilgiler verir, beceriler kazandırır. Toplu yaşamayı, birbirinizi sevmeyi ve kurallara uymayı da öğretir.

        Sevgili öğrenciler! Sizler buraya bilgilenmek, aklınızı zenginleştirmek, uygar bir insan olmak için geliyorsunuz. Okula gelmek, ondan yararlanmak insan hayatında çok önemli bir aşamadır. Atatürk bir sözünde şöyle diyor: “İlk ilham; ana baba kucağından sonra, okuldaki öğretmenin eğitiminden alınır.”  Eğer aklınızın zengin olmasını istiyorsanız, uygar bir insan olarak yetişmek istiyorsanız, okulunuza dört elle sarılınız, ona sahip çıkınız. Öğretmenlerinizden en iyi biçimde faydalanınız. Düzenli çalışınız. Çünkü başarılı olmanın yolu, Büyük Önder Atatürk’ün ; “Tek bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak”  sözünde ifade ettiği gibi çalışkan olmaktan geçmektedir. Sizlerin bu bilinç ile planlı ve programlı çalışarak, hedeflerinize ulaşabileceğinize ve yarının büyükleri olarak ülkemize yararlı bir birey olacağınıza inancımız tamdır. 

              Bu duygu ve düşüncelerle, öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilerimize ve ailelerine

en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, İlköğretim Haftasının ve 2012-2013 Eğitim Öğretim yılının tüm toplumumuz için hayırlı ve başarılı geçmesini temenni ediyorum.

 
Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece dersturkce.com'a aittir. Sitemizde yer alan dosya ve içeriklerin telif hakları dosya ve içerik gönderenlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Telif hakkına sahip olan dosyaları lütfen iletişim bölümünden bize bildiriniz. Dosya 72 saat içerisinde siteden kaldırılır.Telif Hakkı Hakkında|Editör, ziyaretçi ya da üyelerimiz tarafından eklenen hiç bir içerikten dersturkce.com sorumlu değildir.İLETİŞİM:dersturkcem@gmail.com
Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.