5.Sınıf Öğrencileri İçin Kitap TavsiyesiEkleyen: Kalander | Okunma Sayısı: 9487

Hepimiz biliyoruz ki öğrenciler artık bazı kitaplardan fazlası ile sıkılmış durumdalar.
Hal böyle olunca geçen sene kitap mağazalarının çocuk edebiyatı bölümünde epeyce zaman geçirdim. Sonuç geçen sene özellikle 5.sınıflarda çok ciddi bir kitap havası oluşturmayı başardım.
Kitap okuma dünyasına bir kere güzel bir kapıdan giren öğrencinin bakış açısı çok değişiyor.
Demek ki güzel kitaplar da varmış, diyen öğrencilerim bütün sene benden yeni kitap tavsiyeleri istediler.

İşte o kapıyı aralayan güzel kitaplar.

1.Charlie'nin Çikolata Fabrikası 
(Kitabın devamı olan Charlie'nin Büyük Cam Asansörü'nü çok beğenmediler ama yine de tercih edilebilir.

2.Sadako
Yazar: Eleanor Coerr (Hiroşima'ya atılan atom bombasının küçük bir japon çocuğu üzerindeki etkilerini anlatan bir kitap.)

3.Haritada Kaybolmak
Yazar:Vladimir Tumanov (Coğrafya alanını sevdirecek eğlenceli bir kitap.)

4.Kraliçeyi Kurtarmak
Yazar: Vladimir Tumanov (Matematik dersini sevdirmeye yönelik yaratıcı bir kitap.)

5.Köprü Altındaki Aile
Yazar: Natalie Savage Carlson (Maddi açıdan sıkıntılar içinde olan bir ailenin yaşam mücadelesini anlatan duygusal bir kitap.)

6.Eyvah Kitap
Yazar: Mine Soysal (Özellikle kitap okumayı sevmeyen öğrencilere bakış açısı kazandıran değişik bir kitap.)

7.Uçan Sınıf
Yazar: Erich Kastner ( Dayanışma ve arkadaşlık duygularının önemini ince ince işleyen biraz hüzünlü, yer yer mizah içeren bir kitap.)

8.Martı Jonathan 
Yazar: Richard Bach (Bu kitap duruma göre farklı sınıf seviyelerinde de okutulabilir.Mesela ben bu kitabı lise 1'de okumuş ve çok etkilenmiştim. İçerdiği göndermeler, sıradanlığa meydan okumalar, yapılmayı yapma mutluluğu gibi bir çok duygu bence çocuklar açısından çok önemli. Dikkat edilmesi gereken nokta okumaktan ziyade anlamaya hazır olup olmadıkları.)
 Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece dersturkce.com'a aittir. Sitemizde yer alan dosya ve içeriklerin telif hakları dosya ve içerik gönderenlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Telif hakkına sahip olan dosyaları lütfen iletişim bölümünden bize bildiriniz. Dosya 72 saat içerisinde siteden kaldırılır.Telif Hakkı Hakkında|Editör, ziyaretçi ya da üyelerimiz tarafından eklenen hiç bir içerikten dersturkce.com sorumlu değildir.İLETİŞİM:dersturkcem@gmail.com
Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.