BİZ BU TOPLUMUN BİR ÜYESİYİZEkleyen: DersTurkce.COM | Okunma Sayısı: 370

  Hepimiz, toplum içinde yaşarız. Yaşamımızı sürdürmek, temel gereksinimlerimizi karşılamak için iş bölümü ve iş birliği yaparız. Davranışlarımızı da içinde yaşadığımız grubun kurallarına göre düzenleriz. Toplumu oluşturan en önemli unsurlar:
 KURUMLAR
Aile
okul
Kütüphane
GRUPLAR
Aile üyeleri
Sınıf arkadaşları
Çalışma arkadaşları
Spor takımı
İzci kulübü
Proje hazırlama ekibi
Halk oyunları grubu
Tiyatro grubu
Komşular
Aile yakınları, akrabalar
Eğitsel ve sosyal kulüpler
AİLE :  Toplumun en küçük grup ve kurumudur. Aile üyeleri birbirine sevgi ve saygıyla bağlıdır. Herkesin aile içinde görev ve rolü vardır.
OKUL :  Okul neredyse bizlerin ikinci evidir. Eğitim alabileceğimiz en temel kurumdur. İçinde sınıf, okul ve oyun grupları, spor takımları, öğrenci kulüpleri gibi birçok grup vardır.
KÜTÜPHANE : Boş zamanlarımızda gidip araştırma yapabileceğimiz, kitap okuyabileceğimiz en önemli kaynak merkezidir.
AİLE ÜYELERİ : Aileyi oluşturan herbir birey anne, baba , kardeş...
SINIF ARKADAŞLARI : Sınıfımızda bulunan herbir öğrenci.
ÇALIŞMA ARKADAŞLARI : Belli bir çalışama grubunu oluşturan arkadaş topluluğu.
SPOR TAKIMI : Aynı takımda oynayan kişiler.
İZCİ KULÜBÜ : Doğayla başbaşa kalmayı seven öğrencilerin katıldığı kulüp.
PROJE HAZIRLAMA EKİBİ: Öğrencilerin öğretmenle ile birlikte belli bir konuda proje hazırlamak için oluşturulan ekip. Herkesin ekip içinde belli bir rolü vardır.
HALK OYUNLARI GRUBU : Bayramlarda törenlerde okulları adına gösteriler yapan, kültürümüzü tanıtan grup.
TİYATRO GRUBU : Oyunlar sergileyerek izleyenlere keyifli anlar yaşatan topluluk. Her bi rüyenin görevi vardır ve büyük bir disiplin içinde hazırlanır. Tam bir ekip işi.
KOMŞULAR : Evimizin çevresinde yaşayan insanlar.
EĞİTSEL KULÜPLER: Okullarda bulunan öğrenciler yönelik çesitli kulüpler vardır . Bizim okulumuzda bulunan kulüpler:
Kültür edebiyat kulübü
Fen ve teknoloji kulübü
Matematik kulübü
Satranç kulübü
sağlık, temizlik ve beslenme kulübü.
SON EKLENEN YAZILAR
4.SINIF CEM YAYINCILIK TÜRKÇE YILLIK PLANLARI 2014-20158.SINIF YILDIRIM YAYINLARI TÜRKÇE YILLIK PLANLARI 2014-20157.SINIF CEM VEB OFSET TÜRKÇE YILLIK PLANLARI 2014-20156.SINIF GİZEM YAYINCILIK TÜRKÇE YILLIK PLANLARI 2014-20155. SINIF FCM YAYINCILIK TÜRKÇE YILLIK PLANI 2014-2015
ÇANAKKALE CEPHE GERİSİ TİYATRO METNİÇanakkale Tiyatro Oyunları (4 Adet)CİMRİ TİYATRO METNİGİDENLERİN ARDINDAN (ÇANAKKALE OYUNU)ÇANAKKALE DESTANI ORATORYOSU
Bu Köy Başka Köy Tiyatro MetniÇANAKKALE SAVAŞIYLA İLGİ TİYATRO / Bu hesap Çanakkale'de Kanla ÖdenmiştirBir Yaz Gecesi Rüyası Tiyatro MetniBilenler Bilmeyenlere Anlatsın -Süleyman BULUT- Çocuk Oyunu 2 perde, 7 sahneBENİM SEVGİLİ AİLEM TİYATRO METNİ (OTORİTER BABA OYUNU)
Ailemizin Bayramı - Tiyatro Metni (5. Sınıflar İçin Tiyatro)AH ŞU GENÇLER TİYATRO METNİ / DÜZENLEME YAPILMIŞAh Şu Büyükler - Tiyatro Metni ( EBEVEYNLERLE İLGİLİ )ADINI SEN KOY TİYOTRO METNİ2014 - 2015 Eğitim-Öğretim Yılı Lise Temel Dini Bilgiler ( İslam 2 - İkinci Defa Seçecekler İçin ) Dersi Yıllık Planı
Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece dersturkce.com'a aittir. Sitemizde yer alan dosya ve içeriklerin telif hakları dosya ve içerik gönderenlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Telif hakkına sahip olan dosyaları lütfen iletişim bölümünden bize bildiriniz. Dosya 72 saat içerisinde siteden kaldırılır.Telif Hakkı Hakkında|Editör, ziyaretçi ya da üyelerimiz tarafından eklenen hiç bir içerikten dersturkce.com sorumlu değildir.İLETİŞİM:dersturkcem@gmail.com
    Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.