İLKÖĞRETİM HAFTASI MÜDÜR KONUŞMASI / 2012-2013Ekleyen: DersTurkce.COM | Okunma Sayısı: 2984

Okul Müdürünün  Günün Anlam ve Önemi  İle  İlgili                    Konuşması

Sayın kaymakamım , garnizon komutanım, belediye başkanım, değerli konuklar

 

  Öncelikle İlköğretim Haftası Kutlama Programına  hoş geldiniz diyerek konuşmama başlamak istiyorum.

           Yeni bir eğitim – öğretim yılında  daha çocuklarımızla birlikte okulumuza  kavuşmamızın  mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimizin cıvıl cıvıl sesleriyle okulumuz koridorlarını ve sınıfları doldurmaları en büyük mutluluk bizler için. Okulumuza yeni gelen öğretmenlerimizle mutluluğumuzu daha da  büyütüp yeni başarılara dönüştüreceğiz. Aramıza bu yıl katılan  öğrencilerimizi de sevgiyle kucaklayıp  okulumuza en kısa sürede alışmaları için çabalayacağız. Onlara bilgi yuvası olan okulun aynı zamanda sevgi  yuvası olduğunu  da göstermiş olacağız.

          Evet bize göre her şeyin başı sevgidir.Sevgiyle yaptığımız mesleğimizde  tam bir başarıya ulaşmak  bizlerin ilk hedefidir.Tam bir başarı  ise öğrencilerimize  en kaliteli eğitimi  en iyi koşullar altında verebilmekle olur bizlerde her yıl okulumuzun gelişip güzelleşmesi için  çabalıyoruz..

             Başarıya giden yolda her türlü zorluktan elbette geçilecektir.Önemli olan bu zorlukları aşmayı  becerebilmektir. Eğitim ve öğretim hususunda da  başarıya adım  adım  ulaşılacaktır.Bu durum  cumhuriyetin ilk yıllarından beri böyle olmuştur. Cumhuriyetin  ilanıyla birlikte eğitim-öğretim çalışmaları giderek  hızlanmış, okul sayısı ile birlikte okur-yazar vatandaşlarımızın sayısı artmıştır ve çalışmalar devam etmektedir. Özellikle son  yıllarda çeşitli  kampanyalar düzenlenerek  okuma yazma  bilmeyen vatandaşlarımızın kalmaması hedeflenmektedir.Bu kampanyalardan bir kaçı “ Haydi Kızlar  Okula”,Eğitime % 100  destek”, Türkiye Okuyor” ve” Ana  Kız Okuldayız”

 

      Biz öğretmenlere ve öğrencilerimize  düşen görev çalışmak ,çalışmak ve daha da çok çalışmak.Ülkemizi büyük kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk ‘ün hedeflediği gibi uygar medeniyetlerin seviyesine çıkarmaktır. Sözlerimi 2. cumhurbaşkanımız İsmet  İNÖNÜ’nün güzel bir sözüyle bitirmek istiyorum.”İLKÖĞRETİM DAVASI İNSAN OLMA ,ULUS OLMA DAVASIDIR.”

         Saygılarımla.

 

 

 
Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece dersturkce.com'a aittir. Sitemizde yer alan dosya ve içeriklerin telif hakları dosya ve içerik gönderenlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Telif hakkına sahip olan dosyaları lütfen iletişim bölümünden bize bildiriniz. Dosya 72 saat içerisinde siteden kaldırılır.Telif Hakkı Hakkında|Editör, ziyaretçi ya da üyelerimiz tarafından eklenen hiç bir içerikten dersturkce.com sorumlu değildir.İLETİŞİM:dersturkcem@gmail.com
Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.