İLKÖĞRETİM HAFTASI ÖĞRENCİ KONUŞMA METNİEkleyen: DersTurkce.COM | Okunma Sayısı: 4508

                    ÖĞRENCİNİN GÜNÜN ÖNEMİNİ BELİRTEN KONUŞMASI

 

                      Sayın konuklarımız  değerli öğretmenlerim, sevgili arkadaşlar;           

İlköğretim bilginin temeli ve ilk basamağıdır.Ailemize ,çevremize,milletimize bağlı bireyler olmamızı sağlar.Bizler ilköğretim sayesinde okullarımızda çeşitli bilgi ve becerilerle donanmış nesiller olarak yetişiriz.

 

             İlköğretim biz çocuklara  okuma-yazma öğretir. İlköğretim Haftası da  milletçe okuma yazma yarışına  her yıl bir kez daha başlama haftasıdır. Eylül ayının 3. haftasını “İLKÖĞRETİM HAFTASI “ olarak kutlarız. Böylece yeni bir öğretim yılına başlamanın  coşkusunu ikinci evimiz olan  okulumuzda  öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla paylaşırız.

 

           Hayatta başarılı olmak  okuma yazma  öğrenmekle başlar. Sonrasında öğrendiklerimizle ise iyiyle kötüyü ,doğruyla yanlışı,bilim ile  çağdaş medeniyetler seviyesine  ulaşırız. Ülkemizi  daha güzel, daha aydınlık günlere ulaştırmak için eğitimli insanlar olmalı ve başöğretmenimiz Atatürk’ ün  izinden  bir an olsun ayrılmamalıyız.

 

          Bilgiyle, dostlukla dolu güzel günlerin hep bizimle olması dileğiyle “İLKÖĞRETİM HAFTASI’ nı kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

 
Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece dersturkce.com'a aittir. Sitemizde yer alan dosya ve içeriklerin telif hakları dosya ve içerik gönderenlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Telif hakkına sahip olan dosyaları lütfen iletişim bölümünden bize bildiriniz. Dosya 72 saat içerisinde siteden kaldırılır.Telif Hakkı Hakkında|Editör, ziyaretçi ya da üyelerimiz tarafından eklenen hiç bir içerikten dersturkce.com sorumlu değildir.İLETİŞİM:dersturkcem@gmail.com
Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.