İLKÖĞRETİM HAFTASI ÖĞRENCİ KONUŞMASI / 2012-2013Ekleyen: DersTurkce.COM | Okunma Sayısı: 945

 

                    ÖĞRENCİNİN GÜNÜN ÖNEMİNİ BELİRTEN KONUŞMASI

 

 

                      Sayın konuklarımız  değerli öğretmenlerim, sevgili arkadaşlar;           

İlköğretim bilginin temeli ve ilk basamağıdır.Ailemize ,çevremize,milletimize bağlı bireyler olmamızı sağlar.Bizler ilköğretim sayesinde okullarımızda çeşitli bilgi ve becerilerle donanmış,Atatürk ilke ve inkılaplarının takipçisi nesiller olarak yetişiriz.

 

             İlköğretim biz çocuklara  okuma-yazma öğretir.İlköğretim Haftası da  milletçe okuma yazma yarışına  her yıl bir kez daha başlama haftasıdır. Eylül ayının 3. haftasını “İLKÖĞRETİM HAFTASI “ olarak kutlarız. Böylece yeni bir öğretim yılına başlamanın  coşkusunu ikinci evimiz olan  okulumuzda  öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla paylaşırız.

 

           Hayatta başarılı olmak  okuma yazma  öğrenmekle başlar.Sonrasında öğrendiklerimizle ise iyiyle kötüyü ,doğruyla yanlışı,bilim ile  çağdaş medeniyetler seviyesine  ulaşırız.Ülkemizi  daha güzel,daha aydınlık günlere ulaştırmak için eğitimli insanlar olmalı ve başöğretmenimiz Atatürk’ ün  izinden  bir an olsun ayrılmamalıyız.

 

          Bilgiyle,dostlukla dolu güzel günlerin hep bizimle olması dileğiyle “İLKÖĞRETİM HAFTASI”nı kutluyor,saygılarımı sunuyorum.

 
SON EKLENEN YAZILAR
2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İŞ GÜNÜ TAKVİMİ (MEB TAKVİM)ZAMANSIZ TİYATRO METNİTürkçem Eyvah! / 2 Perdelik KomediİKİ PERDELİK OYUN / Süslü Saksı ÇıkmazıSizin Eseriniz Skeci - Orman Haftası İçin Oyun
İNSAN TORNASI OYUNU / Öğretmen İnsan TornasıORTA OYUNU NASIL ORTAYA ÇIKTI ?OĞLUM BİR KADINLA EVLENİYOR / MÜZİKLİ OYUNMucit Rıfkı Oyunu - Bilim ve teknoloji teması için uygun olabilir -drama etkinliğiERENLER SOFRASI TİYATRO METNİ / Mevlana , Aşık Veysel , Karacaoğlan , Köroğlu Hepsi Bu Orotoryo'da (DerinMavi)
MAHALLE KAVGASI OYUNU SKECİ / KISA ÇOCUK SKECİKÜTÜPHANE OYUNU SKECİ / Kütüphaneler Haftası ile ilgili SkeçKÖY - NET SKEÇ OYUNU / KÖY HAYATI OYUNUKOMŞU KÖYÜN DELİSİ TİYATRO OYUNU TAMAMI / 9 SAHNEDEN OLUŞUYORKaragöz Hacivat Flash Animasyonlar / Karagöz Hacivat Örnek Oyunu
KABADAYI OKULU SKECİ / SINIF İÇİ SKEÇ OYUNUİSTİKLAL MARŞI?NIN KABULÜYLE İLGİLİ SKEÇ / 12 Mart'ta sahneleyebilirsinizEVLİLİK YIL DÖNÜMÜ / SKEÇEĞİTİM ADINA! / TİYATRO METNİDünyayı Yanağından Öptük / İki perde müzikal oyun
Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece dersturkce.com'a aittir. Sitemizde yer alan dosya ve içeriklerin telif hakları dosya ve içerik gönderenlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Telif hakkına sahip olan dosyaları lütfen iletişim bölümünden bize bildiriniz. Dosya 72 saat içerisinde siteden kaldırılır.Telif Hakkı Hakkında|Editör, ziyaretçi ya da üyelerimiz tarafından eklenen hiç bir içerikten dersturkce.com sorumlu değildir.İLETİŞİM:dersturkcem@gmail.com
    Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.